BLOG

zdjęcie z wpisu

Czy nadajesz się na freelancera?

Freelancing: jak zacząć?

Test: sprawdź, czy nadajesz się na freelancera!

Mimo iż freelancing wielu jawi się jako raj na ziemi, to nie jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich. Sporo osób marzy o pracy zdalnej i na własny rachunek, ale nie do końca zdaje sobie sprawę, z jakimi wyzwaniami wiąże się bycie freelancerem. W powszechnym odczuciu praca z domu i freelancing to opcja dla wygodnych, leniwych i stroniących od ludzi – szczególnie mit lenistwa i izolacji jest szeroko rozpowszechniony. Tymczasem, jest wręcz odwrotnie. Praca zdalna połączona z własną działalnością w jakiejkolwiek formie prawnej, wymaga pracowitości, wysokich umiejętności komunikacyjnych oraz dużej motywacji. Freelancing to ciężki kawałek chleba.

Warto zastanowić się, czy nadajesz się do samodzielnej pracy z domu, zanim rzucisz etat, by założyć działalność lub zostać freelancerem na umowie-zlecenie czy umowie o dzieło. Kto się nadaje do pracy zdalnej? Jakie cechy charakteru musi mieć freelancer? Jakie umiejętności są przydatne?

Jeśli nie jesteś pewny, czy dasz sobie radę, zrób test freelancera. Unikalny, opracowany przez mnie test, który pozwoli i szybko ocenić, czy nadajesz się na freelancera.

Znajdziesz go tutaj! 

Polecam też inne darmowe materiały o freelancingu, a także mojego e-book z którego dowiesz się jak wygląd praca jako freelancer oraz jak zacząć – „Freelancing – kompendium wiedzy”, a do niego zeszyt ćwiczeń z praktycznymi zadaniami. Więcej o pakiecie tych produktów na stronie o freelancingu.