INFO

Pisanie artykułów sponsorowanych

Tworzenie artykułów sponsorowanych polega na pisaniu tekstów, które mają wysoką wartość informacyjną i jednocześnie w nienachalny sposób promują dany produkt lub usługę. Kluczem przy pisaniu artykułów sponsorowanych jest umiejętne wplecenie linków promocyjnych lub słów kluczowych, tak by odbiorca nie miał wrażenia, że jest to przekaz tylko i wyłącznie marketingowy.

Pisanie artykułów sponsorowanych odbywa się na zlecenie danej marki lub firmy, która chce przekazać odbiorcom pewne przydatne informacje na temat jakiegoś problemu i jednocześnie w delikatny sposób zasugerować, że ich produkt lub usługa może rozwiązać ten problem. Dlatego pisanie artykułów sponsorowanych wymaga ogromnej wprawy i dobrego pióra. Łatwo tu przekroczyć cienką granicę między artykułem informacyjnym a typowo promocyjnym. Nietrudno w zbyt oczywisty sposób promować produkt, a także przekazać wysoce subiektywne treści. Tymczasem tworzenie artykułów sponsorowanych powinno opierać się na dogłębnym researchu, który skutkuje zebraniem obiektywnej wiedzy natury specjalistycznej. Do tego trzeba wpleść słowa kluczowe tak, by zwrócić uwagę czytelnika na nie, ale by uniknąć wrażenia sztuczności.

Tworzenie artykułów sponsorowanych obejmuje treści o różnej długości i przeznaczeniu. Zazwyczaj artykuły sponsorowane trafiają na portale internetowe o szerokiej lub specjalistycznej tematyce. Można też podejmować się pisania artykułów sponsorowanych do periodyków drukowanych – prasy o ogólnej tematyce lub branżowej. Podejście do treści zależy od specyfiki działalności firmy, dla której odbywa się tworzenie artykułów sponsorowanych.

Pisaniem artykułów sponsorowanych powinny zajmować się specjaliści z doświadczeniem. Jako profesjonalna copywriterka na stałe współpracująca z agencją marketingową pośredniczącą przy tworzeniu artykułów sponsorowanych, miałam okazję stworzyć już setki takich tekstów dla różnych branż – farmaceutycznej, AGD i RTV, kosmetycznej, modowej, usług detalicznych itd. Zleć mi tworzenie artykułów sponsorowanych, a dostaniesz wysokiej jakości, specjalistyczny tekst, który inteligentnie wypromuję Twoją markę.